از ۴۰ هیئت ورزشی در شهرستان پارس آباد تنها ۱۷ هیئت فعال است

از ۴۰ هیئت ورزشی در شهرستان پارس آباد تنها ۱۷ هیئت فعال است
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان اینکه عملکرد هیئت های ورزشی در پارس آباد رضایت بخش نیست، گفت: در این شهرستان ۴۰ هیئت ورزشی وجود دارد که تنها ۱۷ هیئت آن فعال است.

به نقل از مغانه ، ایوب بهتاج امروز در جلسه رؤسای هیئت های ورزشی پارس آباد با اعلام اینکه از ۴۰ هیئت ورزشی این شهرستان فقط ۱۷ هیئت فعال بوده و مابقی هیئت های ورزشی غیر فعال است، خواستار فعال شدن سایر هیئت های ورزشی شد و گفت: ورزش این شهرستان با ظرفیت های زیاد و داشتن نام آوران و قهرمانان متعددی در رشته های ورزشی بوده که باید به درستی از این ظرفیتها استفاده شود.

وی، به کاهش دو سومی اعتبارات ورزشی استان در سال جاری اشاره کرد و افزود: امسال ۱۰ میلیارد ریال اعتبار به ۴۰۲ هیئت ورزشی این استان پیش بینی شده که از این رقم سه میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال برای  هیئت های ورزشی استان منظور شده است.

بهتاج با بیان اینکه هیئت های ورزشی نباید فقط به ارائه آمار اتکا کنند، ادامه داد: هیئتها در راستای توسعه ورزش باید با ارائه راهکار و پیشنهادات مختلف موجب اجرای طرح های جدیدی در ورزش شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان به حمایت همه جانبه از ورزشكاران و قهرمانان ورزشی تاكید كرد و به حل مشكلات ایاب و ذهاب تیمهای ورزشی در اعزام به شهرهای مختلف كشور قول مساعد داد.

وی همچنین با اشاره به فعال شدن طرح های عمرانی ورزشی در سطح استان و بویژه در پارس آباد بیان داشت: سال گذشته ۹۰ درصد پروژه های عمرانی از جمله عملیات استخر پارس آباد که از سال ۱۳۸۲ آغاز و بیش از چهار سال متوقف شده بود، تعطیل بود، اما این پروژه امروز از سر گرفته شده و به احتمال زیاد در دهه فجر امسال افتتاح می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه واگذاری سالنهای و اماکن ورزشی بر اساس ماده ۸۸ و طرح تشریفات به هیئت های ورزشی لغو شده و طبق قانون این اماکن باید به مزایده گذاشته شوند، ادامه داد: با این حال در اجرای مزایده اگر هیئت های ورزشی با اشخاص حقیقی و حقوقی برابر باشند، اولویت برای هیئت های ورزشی است.

بهتاج در عین حال از پرداخت اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان بابت انشعاب برق، آب و گاز به سالن ها و اماکن ورزشی خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: در این شهرستان بیش از شش هزار و ۹۰۰ نفر ورزشكار در قالب ۴۰ هیئت ورزشی ساماندهی شده و حدود ۱۵۰ نفر مقام های قهرمانی كشوری، آسیایی و بین المللی در رشته های مختلف كسب كرده اند.

معاون فرماندار پارس آباد هم در این نشست، گفت: این شهرستان با توجه به پتانسیل ها و استعدادهای ورزشی مختلفی که دارد نیازمند حمایت ویژه مسئولان ورزش استان است.

احد احدزاده با اشاره به اعتبار یك میلیاردی در حوزه عمرانی ورزش و جوانان پارس آباد، از فعالیت ۱۵ باب سالن ورزشی در شهرستان و روستاهای این شهرستان خبر داد.

منبع: خبرگزاری مهر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*