استان شدن مغان مورد تایید هیئت دولت نیست

دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان اردبیل گفت: در مذاکراتی که با مسئولان وزارت کشور داشتیم، متوجه شدیم که استان شدن مغان در دستور کار دولت نیست و تنها در حد پیشنهاد از سوی نماینده پارس‌آباد و بیله‌سوار مطرح شده است.

به گزارش آران مغان، کمال‌الدین پیرموذن امروز با اعلام این مطلب گفت: مسئولان اعلام کردند حتی پیشنهادی مبنی بر تقسیم استان اردبیل به دو استان و شکل‌گیری استان مغان به هیئت دولت ارائه نشده و کار کارشناسی نیز در این زمینه انجام نشده است که قطعاً مطالبه مردم مغان نیز نیست.

وی گفت: به برکت سفر رئیس جمهور به استان اردبیل توجه جدی و خاص به منطقه مغان شده، به طوری که تکمیل پایاب سد خداآفرین و زیر پوشش قرار گرفتن 62 هزار هکتار از اراضی این منطقه برای کشت آبی و همچنین تسریع در راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری ارس در مغان به جد دنبال می‌شود که مسئولان استانی نیز در این زمینه همتی راستین دارند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همانطوری که استاندار اردبیل نیز بارها اعلام کرده‌اند بیشترین سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی و زیربنایی در منطقه مغان در حال اجراست که به یقین مردم این منطقه از ثمرات و نتایج آن استفاده خواهند کرد.

قول مساعد مسئولان آذربایجان برای کاهش عوارض صادرات سیب‌زمینی

پیرموذن عنوان کرد: در سفر پیش‌روی رئیس جمهور به آذربایجان قرار است بنده نیز به نمایندگی از جمع نمایندگان مجلس در این سفر حاضر باشم که قطعا این سفر می‌تواند گشایش خوبی در حل بسیاری از مشکلات و نارسایی باشد.

وی ادامه داد: مسئولان کشور آذربایجان قول داده‌اند تا در کاهش عوارض صادرات سیب‌زمینی به کشور خودشان از سوی جمهوری اسلامی ایران تدابیری مناسب بیندیشند تا زمینه برای مطلوبیت کارهای اجرایی در این حوزه فراهم آید.

دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان اردبیل افزود: در این سفر سعی خواهیم کرد تا 24 ساعته شدن گمرک بیله‌سوار و راه‌اندازی گمرک اصلاندوز و تقویت مراودات سیاسی و بازرگانی بین دو کشور تقویت شده و استان اردبیل بتواند نقش تاریخی خود را انجام دهد.

پیرموذن در پایان سخنان خود از سفر رئیس جمهور به آذربایجان به عنوان یک فرصت طلایی با آثار و برکات بسیار زیاد یاد کرد و به خبرنگار فارس در اردبیل گفت: این حرکت می‌تواند در گسترش تحولات و تحرکات منطقه‌ای راهگشا باشد.

منبع: فارس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*