افزایش 30 درصد نرخ نان در تهران و 65 درصد در استان اردبیل…!

 افزایش 30درصد نرخ نان در تهران و 65 درصد در استان اردبیل!
قيمت نان به رغم وعده هاي دولت مبني بر شيب ملايم افزايش قيمت ها، يك شبه 65 درصد در اردبیل و 30 درصد در پایتخت افزايش يافت.

به نقل از آران مغان ، در شرايطي قيمت نان به رغم وعده هاي دولت مبني بر شيب ملايم افزايش قيمت ها، يك شبه 65 درصد در اردبیل و 30 درصد در پایتخت افزايش يافت كه بانک مرکزی، نرخ تورم را حدود 20 درصد اعلام كرده است!

پرسش اينجاست كه مگر حقوق كارگران و اقشار ضعيف و حقوق بگير بالاتر از نرخ تورم افزایش می‌یابد که نان‌شان  بیش از سه برابر این نرخ گران‌تر شود؟ به علاوه اين كه نان در سبد غذایی اقشار آسیب پذیر، سهم بیشتری نسبت به دهک های مرفه دارد.

بنابراین، اگر چه افزایش 65 درصدی نرخ نان در اردبیل و 30 درصد در تهران، برای دهک های بالا کوچک ترین اثری ندارد ولی برای مردمانی که در دهک های پایین روزگار می گذرانند، افزایش 50 تومانی نان لواش،200 تومانی نان بربری و سنگگ می تواند اقتصاد خانواده را تکان دهد و محاسبات سرپرست خانواده را به هم بریزد.

‎فرماندار اردبیل در گفتگو ؛ توضیح علت افزایش 65 درصدی قیمت نان در این شهر، اظهارکرد: با توجه به اینکه قیمت نان در اردبیل در سه سال اخیر هیچگونه افزایشی نداشته و در سال 92 نیز با وجود اعلام نرخ مصوب، قیمت نان در اردبیل تغییر نیافته، بنابرابن از امروز قیمت نان در اردبیل 65 درصد افزایش یافت تا نانوایان و خبازان اردبیلی راضی باشند.

جواد زنجانی، گفت: قیمت نان در اردبیل در طول سه سال اخیر با وجود افزایش هزینه های تولید نان از جمله دستمزد کارگران، بیمه و حامل های انرژی، تغییری نداشته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*