اهدای لوح سپاس از سوی شورای اسلامی شهر وشهرداری به خیراندیشان جزیره كیش

جوان محکوم به قصاص نفس در پارس آباد از مرگ نجات یافت

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آران مغان، یک جوان محکوم به اعدام پارس آبادی که پنج سال قبل در جریان یک نزاع در پشت بازارچه تيمورپور این شهر مرتکب قتل شده بود، به کمک یک مرد خیٌر از منطقه آزاد کیش و با رضایت خانواده مقتول از اعدام نجات یافت.
“شادمانی” خیر اهل کیش که از بازنشستگان نیروی هوایی ارتش نیز می باشد، در این زمینه در گفتگو با خبرنگار ما افزود: با تلاشهایی که صورت گرفت سرانجام خانواده مقتول رضایت دادند که از اعدام قاتل فرزندشان گذشت کنند.
وی افزود: وقتی ما متوجه شویم که شخص واقعا نیاز به کمک دارد نامه ای تهیه کرده و این کار خداپسندانه را با عزیزان خیٌر و سرمایه گذار در میان گذاشته و خوشبختانه همه آنها هم با جان و دل استقبال می کنند و آن مبلغی که بهش نیاز داریم را جمع آوری و تامین می کنیم. و وقتی کاری رو انجام می دهیم، چه اعدامی باشه یا بیمار سرطانی، گزارش کامل کار رو از نفراتی که در این کار خیر کمک کردند و آخرین کاری که می شد انجام داد رو به آنها ارائه می کنیم.
این خیٌر اهل کیش بیان کرد: البته مردم کشور ما مردم بسیار خوبی هستند و همه با یک شعار بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش زیک گوهرند زیر یک سقف زندگی می کنند فرق نمی کنه استان سیستان و بلوچستان باشه، اهواز باشه یا منطقه پارس آباد، چرا که همه ایرانی و مسلمان هستیم و در این راه نیز خوشبختانه مردم خیراندیش ما با جان و دل کمک می کنند و هیچ منتی هم ندارند. من از زمانی که در این شهرستان پیگیر این پرونده بودم نزدیک صد تلفن از تهران که همش پیگیر این پرونده بودند که بالاخره چطور شد، کار چطور پیش رفت، اولیای دم رضایت دادند وقتی کار به خوبی پایان می یافت همه صلوات می فرستادند. دست می زدند و شادی می کردند و این در واقع نشانگر این است که مردم ما خیراندیش و خوبی هستند.
این بازنشسته نیروی هوایی ادامه داد: پارسال مشابه چنین اعدامی را که در اردبیل بود را نجات داده و بعد از گرفتن رضایت اولیای دم و آزاد شدن جوان اعدامی، خوشبختانه وی را برای کار بردیم تو جزیره کیش و آنجا مشغول به کار کردیم و امیدواریم این جوان پارس آبادی نیز در کنار همان جوان اردبیلی آزاد شده مشغول بکار شود.
وی که بازنشسته نیروی هوایی ارتش و از رزمندگان جبهه و جنگ است، گفت که از زمان بازنشستگی اش نوکری مردم را می کند و با افتخار هم این کار را انجام می دهد و خداوند یک سلامتی به ما داده با اینکه قسمت نشد در جنگ شهید بشیم اما حالا که زنده هستم تا آخر عمرم قصد دارم این کار را به یاری خدا و کمک مردم انجام دهدم.
شادمانی با بیان اینکه تا به حال نشده که دست به روی کسی دراز کند، اضافه کرد: حدود ۲۰ سال است که به یاری خدا این کار رو شروع کرده و عضو افتخاری کانون حمایت از زندانیان استان هرمزگان هستم.
وی در ادامه خاطره ای هم از این کار خداپسندانه اش در این راه تعریف کرد و گفت که همیشه آرزو داشت سفری به خانه خدا داشته باشد که خوشبختانه این سفر هم با دعای پیرزنی که پسرش رو از زندان آزاد کرده بودم، برآورده شد.
گفتنی است، آقای شادمانی در این کار خداپسندانه ۲۰۰ میلیون تومان برای رضایت اولیای دم و نجات جوان اعدامی کمک کرد. ضمناً از بابت زحمات و حمایت های بی دریغ جمعیت خیراندیشان جزیره کیش به نمایندگی از این جمعیت  به آقایان شادمانی، و پرژک از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری پارس آباد لوح سپاس اهداء گردید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*