ایجاد شور و نشاط اجتماعی برای شهروندان از وظایف شورای شهر و شهرداری است

به گزارش روابط عمومی شورای شهر و شهرداری پارس آباد، صمد نوری رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای شهر پارس آباد ضمن خوش آمدگویی و تبریک بمناسبت ولادت با سعادت حضرت امام رضا (ع) ، هفته مبارکه دولت و روز کارمند را به دولتمردان و مسئولین و کارکنان زحمتکش و صدیق نظام جمهوری اسلامی در خصوص ایجاد شور و نشاط اجتماعی و برنامه های مختلف فرهنگی ورزشی، مذهبی، هنری و علمی در قالب طرح های متنوع و عملیاتی در اختیار حاضرین قرار داد.

IMG_2589

صمد نوری اظهار کرد: علاوه بر کارهای عمرانی و زیباسازی شهر ایجاد برنامه های فرهنگی هنری از وظایف اصلی شورا و شهرداری می باشد و اعضای شورای شهر و شهرداری موظف هستند جهت تقویت روحیه شهروندان برنامه هایی در نقاط مختلف شهر اجرا کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی گفت: برای برگزاری هر چه باشکوهتر کمیته تخصصی جهت برنامه ریزی بهتر در شان شهر و شهروندان محترم تشکیل خواهد شد و برای هر برنامه جلسات تخصصی قبل از اجرا از نکته نظرات و تجارب افراد مجرب و متخصص استفاده خواهد شد.

IMG_2579

بعد از بحث و بررسی و تبادل نظر رئیس کمیسیون برنامه های پیشنهادی را به شرح ذیل اعلام کرد و خواستار همکاری در راستای برگزاری و عملیاتی کردن برنامه ها در جهت شور و نشاط اجتماعی و تقویت روحیه شهروندان از اصحاب رسانه در جهت منعکس کردن هر چه بهتر این مراسمات شد.

  • برگزاری بازیهای بومی محلی در پارکهای محلات در طول سال
  • برگزاری پیاده روی خانواده گی
  • برای اولین بار همایش دوقلوها و چندقلوها و انتخاب پیرترین و کم سن ترین ها
  • برگزاری همایش بزرگ دوچرخه سواری در تمامی رده های سنی
  • برگزاری جشنواره آش محلی برای افتتاحیه پارک خلیج فارس در هفته دفاع مقدس
  • فراخوان انتخاب سالمندترین شخص آقا و خانم و تقبل هزینه رفت و برگشت سفر زیارتی مشهد مقدس
  • برگزاری جشنواره فرهنگی، ورزشی، هنری ، مذهبی و علمی در روز مغان
  • برگزاری نشست تخصصی با کارشناسان و نخبگان شهر جهت ارائه راهکارهای مناسب و تخصصی در امورات فرهنگی شهر
  • برگزاری نشست با جامع روحانیت و مداحان اهل بیت منطقه برای استقبال از ماه محرم

عظیم قربانی نائب رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی خواستار مشارکت مردم در جهت حمایت از شورای شهر و شهرداری برای آبادانی و برگزاری هر چه باشکوهتر شد و ایشان نیز خاطرنشان کردند مردم غیور و شهید پرور دشت مغان برای داشتن شهری زیبا و سالم نیازمند برگزاری برنامه های فرهنگی در شهر می باشد شهرداری نیز مکلف است تا برنامه های فرهنگی ورزشی را در برنامه کاری خود قرار دهد.

IMG_2581

خانم لیلا ایمانزاده دبیر کمیسیون فرهنگی ورزشی اظهار داشت: آداب و رسوم منطقه مغان باید در مراسمات و جشنواره های مختلف برای شهر و شهروندان نمایش داده شود و آموزش فرهنگ شهر و شهرنشینی باید در دستور کار شهرداری قرار بگیرد.

مهندس صیاد عباسزاده سرپرست جدید شهرداری پارس آبادگفت: شهر پارس آباد با توجه به وجود پتانسیل بالقوه در منطقه، شهرداری آماده همکاری با برنامه ها و طرحهای پیشنهادی کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای شهر بعد از مصوب شدن در جلسه شورا با همت کارکنان محترم و باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری در جهت هر چه با شکوهتر جلوه دادن مراسمات و جشنواره از طریق رسانه ها وسیمای استانی و کشوری است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*