جلسه شورای فرهنگ عمومی برای فرهنگ سازی مناسب در آداب دفن میت و مجالس ترحیم

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای شهر؛ حجت الاسلام سید سعید رشادی امام جمعه پارس آباد با برشمردن فیوضات ماه مبارک رمضان و شبهای لیالی قدر و اهمیت نماز ، لیالی قدر را هدیه الهی به امت اسلامی دانست و گفت اگر تمامی کارهایمان با معنویت و خلوص نیت باشد می توان به مشکلات فائق آمد .

امام جمعه پارس آباد با بیان اینکه تمام دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران مرهون معنویات و روحیه جهادی و ولایت پذیری اعلام و به برنامه ریزی مدون برای ریشه کنی تمامی معضلات اجتماعی تاکید کرد.

majales-dafe-meiet2

مهدی احمدی فرماندار شهرستان پارس آباد شورای فرهنگ عمومی را جهت دهی موضوعات فرهنگی و بررسی انحرافات اجتماعی ،فرهنگی و تدابیر کارشناسی برای حل ریشه ای آسیب های اجتماعی دانست وی که در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارس آباد سخن میگفت افزود آمار بالای طلاق ،اعتیاد،خودکشی و امراض روانی ،فرار از خانه و سایر جرائم همراه با خشونت جامعه کنونی را تهدید می کند. اعضا با هماهنگی و همکاری نسبت به پیگیری اقدام نمایند.

فرماندار پارس آباد مشکلات اجتماعی را ناشی از بیکاری و اقتصاد خانواده ها و همچنین تهاجم فرهنگی بیگانگان در ماهواره ها و فضا های مجازی عنوان و از رسانه های دیداری و شنیداری و نوشتاری و مسئولان فرهنگی و شهرداران خواست با حساسیت موضوع با برگزاری برنامه های فرهنگی و ایجاد نشاط در جامعه اقدام کنند.

majales-dafe-meiet

احمدی با اشاره به پر شدن ظرفیت آرامستان شهر و نبود فضا در این مکان از شهردار خواست هر چه سریعتر محل دیگری را برای دفن اموات مد نظر بگیرند و بر سنگ نویسی مزارها نظارت داشته باشند،

وی همچنین از شهردار خواست برای مزارهایی که عکس بانوان را بر روی سنگ قبر استفاده کرده اند هشدارهای لازم جهت پاک کردن سنگ قبر به صاحبان اموات ابلاغ نمایند.

احمد داداشی شهردار پارس آباد از پیگیری شهرداری و شورای شهر برای مجوز اخذ زمین برای آرامستان این شهرستان در ۵ کیلومتری شهر خبر داد و گفت: با توجه به مکاتباتی که با اداره کل منابع طبیعی داشته ایم فضای مناسبی برای این مکان مد نظر قرار گرفته شده است و این مسئله را نیز به شدت پیگیر هستیم.

امام جمعه و فرماندار پارس آباد در این جلسه در خصوص همکاری لازم و رایزنی برای اخذ مجوز آرامستان با مسئولین استانی و کشوری قول مساعد را دادند.

majales-dafe-meiet1

در این جلسه مقرر شد مراسم احیا شبهای قدر همانند سالهای گذشته از ساعت ۱۲ نصف شب به مدت ۳ شب متوالی در مصلی برگزار شود همچنین مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس جمعه هفته آخر ماه مبارک رمضان در مورخه ۱۹/۴/۹۴ از ساعت ۱۱:۳۰ قبل از ظهر از میدان سپاه برگزار خواهد شد و همچنین دفن اموات بعد از اذان مغرب، قبل از طلوع خورشید و حکاکی عکس بانوان بر روی سنگ قبر نیز بطور کلی ممنوع اعلام شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*