دستمزد کارگران نیاز به بازبینی مجدد دارد

دستمزد کارگران نیاز به بازبینی مجدد دارد

به نقل از سبلانه، حسن هفده‌تن امروز در جلسه هماهنگی با دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت کار در اردبیل اظهارکرد: پایین بودن دستمزد کارگری اصلی‌ترین دغدغه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که در راستای بهبود این وضعیت و افزایش دستمزدها تلاش می کنیم.

وی افزود: دستمزد کارگران با تورم همخوانی ندارد و نیاز به بازبینی مجدد دارد؛ همچنین نیازمند ایجاد یک نظام تامین اجتماعی مختص نیروی کارگری هستیم تا از این طریق بتوان هزینه‌های درمان و بهداشت کارگران را کاهش داد.

این مسئول با تاکید بر اینکه برای ایجاد خلاقیت و نوآوری باید نیروی کار مورد توجه قرار بگیرد، ادامه داد: متاسفانه در نظام آموزشی کشور ما منابع انسانی به سرمایه‌های انسانی تبدیل نمی شوند که این خود مشکل ساز می شود.

60هزار بیکار در شان اردبیل نیست

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد:  این جای تاسف دارد که استان اردبیل با این همه ظرفیت‌های بالا، منابع طبیعی و منابع انسانی حدود 60 هزار نفر بیکار دارد که البته امیدواریم که با افزایش مؤلفه‌های مشارکت اقتصادی این وضع بهبود یابد.

وی ادامه داد: افزایش نرخ مشارکت اقتصادی در استان اردبیل نیازمند بهبود اقتصاد گردشگری در این استان است علاوه براین باید شرایطی فراهم شود که بالاترین ضریب امنیت برای سرمایه‌گذار در این استان فراهم و سرمایه‌گذاری‎ها در جهت قابلیت‌ها ایجاد شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*