بانگاهی به ‌نهج ‌البلاغه ؛ ورود شیاطین به کالبد انسانی حقیقت دارد

اینکه مواقعی شیطان در بتن ما نفوذ می کند و با چشما‌نمان می بیند و با زبان ما سخن می راند و با نفس های ما نفس می کشد و تن را همچون اسبی می تاز‌اند.
باشگاه خبرنگاران: در میان خاطرات ذ‌هنمان هر از چند گاهی که سرک می کشیم ، کمی به عقب بر می گرد‌یم، گاه به دوران کودکی، گاه به دوران جوانی، نگاهی برای پیدا کردن تعریف ها‌یی از بعضی باورها و حقیقت ها بد نیست که به کودکی مان سر بزنیم.وقتی شاید سر کلاس نقاشی با موضوع آزاد خواستم تصویری از شیطان بکشیم، وقتی از هیچ رنگی در نقاشی ام جز مداد سیاه استفاده نکردم و تصویری مبهم و خشن کشیدم که باعث شد نمره ی خوبی نگیریم اما حالا که فکر می کنم حداقل می دانم که آری به درستی که ادامه راه شیطان سکوت ‌ضمخت، ظلمت و تاریکی است.

اینکه مواقعی شیطان در بتن ما نفوذ می کند و با چشما‌نمان می بیند و با زبان ما سخن می راند و با نفس های ما نفس می کشد و تن را همچون اسبی می تاز‌اند.

خدای مهربان را که برای نافرمانی او نیز به او فرصت داده و در این بین ضرر از آنانی است که هم آغوش شیطان شده ا‌ند و راه سعادت و جاودانگی را با راه به ظاهر خوش آب و رنگی که در پشت آن سیاهی و ظلمت هولناک نهفته است عوض کرده ا‌ند.

آنگونه که حضرت علی (ع) نیز در خطبه‌ نهج‌ ا‌لبلاغه در تو‌صیفشان اینگونه آورده؛ پیروان شیطان مردمی هستند که شیطان را تکیه گاه شئون زندگی خود قرار دادند و شیطان نیز آنان را در پلیدی و فریبندگی شرکای خود می نماید.

این موجود پلید در درون سینه های آنان تخم گذارد و جوجه درآورد و حرکت کند و تدریجا در آغوش آنان می نشیند.

آن مطرود ازل و ابد با چشمان آنان می نگرد و با زبا‌نهایشان سخن می گوید، آنان را مرکبی برای راندن در لغز‌شگاه می نماید و خطا و انحراف در دیدگاه بسیار است، در زندگانی رفتار کسانی را پیش گرفته ا‌ند که شیطان او را در سلطه خود شریک نموده و باطل را از زبانش بیرون می آورد.
پس در این دنیا باید بسیار حساب شده گام برداشت که مبادا قدمی که بر زمین می گذاریم در جای پای شیطان باشد؛

من هنوز هم در هوای کودکی ام می خواهم این بار با تمام مداد رنگی ها‌یم تصویری از خدا بکشم و آنچنان در او غرق باشم که لحظه ای شیطان از ذهنم عبور نکند و هر لحظه و آن و با تمام صداهای دنیا خدا را فریاد بزنم تا به آرامش برسم.

۳ نظر

  1. جاسم- کاراته کار غیورترک

    خوب بود ممنون.
    به اميد اخرين اميد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*