چتر گرانی نان بر بالای سر مردم/ نانوایانی که همچنان در بی کیفیتی نان می تازند

چتر گرانی نان بر بالای سر مردم/ نانوایانی که همچنان در بی کیفیتی نان می تازند

چتر گرانی نان بر بالای سر مردم/ نانوایانی که همچنان در بی کیفیتی نان می تازند
سال‌ها با کیفیت پایین نان سوختیم و ساختیم، هر طور بود برکت سفره‌‌‌هایمان بود، مدتی خوردیم و دم نزدیم، مدتی هم گفتیم و نوشتیم و روزنامه‌ها و رسانه ها تیتر زدند؛ اما هیچکدام در بهبود کیفیت نان اثری نکرد.

بالاخره پس از 30 ماه، هیئت دولت فتیله افزایش قیمت نان و یا به قولی اصلاح قیمت نان را رسما از امروز (دوشنبه) در تمامی استانهای کشور روشن کرد. بنابر این گزارش با وجود اینکه تمام مسئولان مربوطه در برابر افزایش قیمت نان سکوت اختیار کرده بودند و یا از آن اظهار بی‌اطلاعی می‌کردند بالاخره سکوت مسئولان شکست و محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان ندارد، گفت: این افزایش قیمت صرفا محصول افزایش هزینه‌ها است که به نانواها وارد می‌شود. و این افزایش قیمت نباید از 30 درصد بیشتر شود و در هر استان درصد افزایش قیمت نان متفاوت است.

به گزارش خبرنگار آران مغان، اما آنچه در این سالها بوضوح دیده می شود افزایش قیمت چند برابری نان نسبت به گذشته بوده که نه تنها تغییری در بهبود کیفیت نان‌ها صورت نگرفته است بلکه بد‌تر از گذشته شده مگر نه این‌ که مسئولان وعده دادند با هدفمندسازی یارانه‌ها و حذف یارانه نان، کیفیت نان افزایش خواهد یافت؟

بر اساس این گزارش مصرف‌کنندگان نان مدعی هستند حال که قانون هدفمندی یارانه‌ها از سوی هیئت دولت اعمال شده و مردم باید نان را به قیمت واقعی آن تهیه کنند، بایستی کیفیت آن نیز متناسب با قیمت آن توسعه یابد؛ ولی نان نانوایی‌ها تاکنون نتوانسته انتظارات مصرف کنندگان را برآورده کند و هنوز هم نان‌هایی که در شهرستان پارس آباد به مردم عرضه می‌شوند، حاشیه‌های سوخته یا خمیر دارند.

اما این مشکل عدم کیفیت نان در برخی استانها و حتی شهرستان پارس آباد مربوط به امسال یا پارسال نیست، بلکه این مشکل از سال‌های دور وجود داشته و پس از هدفمندی یارانه‌ها شاید بدتر هم شده و شهروندان نیز با این مسئله کنار آمده‌ و یا مجبور به کنار آمدن هستند.

در این میان رشد قارچ گونه برخی نانوایی ها با وضعیتی غیر بهداشتی، نبود نظارت کافی در نان نیز باعث شده هر نانوایی به سلیقه خود نان بپزد، نان لواش، سنگک و بربری در هر نانوایی با اندازه و شکل، وزن و حتی قیمتی متفاوت نسبت به نانوایی دیگر عرضه می‌شود.

اما تعدادی از شهروندان پارس آبادی که امروز از افزایش 30 درصدی نان باخبر شدند در این باره به خبرنگار آران مغان اظهار کردند که متاسفانه کیفیت نان با قیمت نان هیچ گونه برابری نمی کند چرا که بیشتر نان خمیر است و تنها باید از وسط نان استفاده کرد و مابقی غیر قابل استفاده است که امیدوارم مسئولان در راستا اقدامی موثر انجام بدهند و با نظارت بیشتر برای بالابردن کیفیت نان در این شهرستان به صورت جدی در دستور کار خود قرار بدهند.
خانم خانه‌داری که نان لواش در دست دارد نیز، با اشاره به این موضوع سر صحبت را با خبرنگار آران مغان گشوده و با گلایه ازمسئولان بیان می‌کند: وضعیت پخت نان که به هیچ عنوان راضی کننده نیست، و نانوایان فقط بلد هستند که از افزایش قیمت نان سوء استفاده کرده و بدون اینکه تغییری در وزن نان‌ها و کیفیت آن لحاظ کنند، روز به روز کیفیت نان بدتر می‌شود.

محسن احمدی شهروند دیگر پارس آبادی نیز در این باره گفت: بعضی نانواها نان با کیفیت به مشتریان خود می دهند و بعضی ها کیفیت نامناسبی برخوردار هستند که می طلبد دوره های آموزش از سوی مسئولان برای افراد شاغل در نانوایی ها برگزار کنند و نظارت خود را در این راستا بیشتر کنند.

خانم رضایی شهروند دیگر پارس آبادی در این خصوص اظهار داشت: به نظر من وضعیت پخت نان در این شهرستان نسبت به سایر شهرهای دیگر استان مطلوب نیست و متاسفانه از هر لحاظ که نگاه کنی نان در پارس آباد بی کیفیت است و مسئولان هم نظارت کافی ندارند.

این شهروند پارس آبادی با بیان اینکه هستند خانواده هایی که به نان شب شان نیز محتاج هستند، تصریح کرد: این انتظار از مسئولین است توجه جدی به شهرستان پارس آباد داشته باشند و از همه مهمتر امکانات رفاهی که برای مردم مرزی این شهرستان نیاز است مهار کنند و بر کیفیت نامرغوب نان توجه جدی داشته باشند.

اما حکایت غم انگیز نان نامرغوب در پارس آباد، مدت های زیادی است که اذهان مردم این شهرستان را متوجه خود کرده و راهکارهایی که تاکنون نیز به مرحله اجرا درآمده، اما آنطور که باید هنوز نتوانسته است بر افزایش کیفیت نان تأثیر زیادی بر جای بگذارد.

نکته پایانی هم اینکه درست است که نان چه خوب و چه بد بالاخره مصرف می شود اما انتظار این است که با افزایش قیمت نان، چه آن ها که در تهیه گندم دستی دارند و چه آن ها که نان می پزند و از همه مهم تر آن هایی که مسئولیت خطیر نظارت بر روند تولید گندم تا پخت نان را بر عهده دارند به این نکته مهم توجه کنند که هستند اقشاری که تنها ماده غذایی مصرفی شان نان است. نان چه گران بشود و چه نشود مسئولان امر باید فکری به حال این آشفته بازار بکنند تا در مرحله اول از تولید نان های بی کیفیت و از آن مهم تر از هدر رفت سرمایه های ملی جلوگیری شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*